Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ciągle palące się światło w schowku.....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ciągle palące się światło w schowku.....

    aksia89, mówią ze my dużo mówimy a on co ....
    ciekawa jestem czy we wszystkim taki dobry jak w gadce :szeroki_usmiech

  • #2
    Ciągle palące się światło w schowku.....

    Witam serdecznie

    W mojej skodzie pojawił się dziwny problem dotyczący oświetlenia schowka.

    Dokładniej...wymieniłem żarówkę w schowku (żarówkę kupiłem w skodzie), ponieważ stara była spalona.... i po wymianie światło w schowku pali się cały czas ( gaśnie dopiero po zamknięciu auta a przy otwieranie zapala się), czy schowek zamknięty czy otwarty światło się pali, czy ktoś miał podobny problem ??
    Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

    Komentarz


    • #3
      Piotro85problem w tym, że wyłącznik schowka nie rozłącza światła. Zostaje jego wymiana lub założenie na dźwignię jakiegoś dystansu na dźwignię by wyłącznik wcześniej rozwierał styki.

      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

      Komentarz


      • #4
        Kiedyś czytałem coś na ten temat...użyj szukajki Piotro85 na 100% jesteś pewny, że po zamknięciu schowka pali się żarówka ? Bo ja na początku też tak myślałem, ale zdjąłem po prawej tą osłonkę (identyczna jest po lewej z bezpiecznikami) i dopiero wtedy zobaczyłem, że światło mi jednak gaśnie po zamknięciu. W innym przypadku pozostaje demontaż schowka i pewnie tam jest jakiś konus który powinien wyłączać światło po zamknięciu.

        Komentarz


        • #5
          dzięki za pomoc Panowie ...sprawdzę każdą możliwość w wolnej chwili
          Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

          Komentarz


          • #6
            Zatrzask schowka masz pewnie uszkodzony i domyka tylko jedną stronę. Schowek zaskakuje normalnie - skutecznie z każdego położenia, lekko dociskany? Czy musisz mocniej docisnąć? Brak ,,załapania'' przez oba zatrzaski sprawa, że dźwignia rozłączająca lampkę nie dociska.

            Komentarz


            • #7
              Re: Ciągle palące się światło w schowku.....

              Zamieszczone przez Piotro85
              Witam serdecznie

              W mojej skodzie pojawił się dziwny problem dotyczący oświetlenia schowka.

              Dokładniej...wymieniłem żarówkę w schowku (żarówkę kupiłem w skodzie), ponieważ stara była spalona.... i po wymianie światło w schowku pali się cały czas ( gaśnie dopiero po zamknięciu auta a przy otwieranie zapala się), czy schowek zamknięty czy otwarty światło się pali, czy ktoś miał podobny problem ??
              Przy wyciąganiu lampki mogłeś uszkodzić samą lampkę (sprężynka spadła).
              Przerabiałem to w weekend
              Nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj

              Komentarz


              • #8
                pewnie sprezynka wypadla bo nie widze tam zadnej. bo nawet jak palcami dociskam zamykanie to lampka swieci
                Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

                Komentarz


                • #9
                  źle założony schowek, mam to samo
                  Latem poprawiałem i od 2mc znowu świeci
                  Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                  Komentarz


                  • #10
                    wszystko będę sprawdzał
                    ze starą lampką było chyba podobnie bo patrzyłem na nią i cała czarna była....
                    Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

                    Komentarz


                    • #11
                      Odnośnie sprężynki to polecam

                      Forum - Octavia Club Polska

                      Pozdrawiam.
                      Powoli ale do celu-"gdy się człowiek spieszy to się diabeł cieszy"

                      Komentarz


                      • #12
                        teraz to kawa na ławę .... dzięki serdeczne :]

                        [ Dodano: Pon 23 Lut, 15 22:37 ]
                        w końcu w weekend znalazłem chwilę i wyjąłem tą lampkę... no i nie było docisku.... dlatego cały czas świeciła... zrobiłem mały dystans (podkładkę ), i wszystko gra. Tak więc dziękuję wszystkim za pomoc

                        Pozdrawiam
                        Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

                        Komentarz


                        • #13
                          witam, miałem podobny problem , auto jak postało parę dni akumulator się rozładowywał, pojechałem wymienić akumulator okazało się po sprawdzeniu ze jest ok, alternator ładuje dobrze, zacząłem sprawdzać miernikiem co pobiera tyle prądu, wyjmowałem bezpieczniki i okazało się ze wina tkwi w bezpieczniku od oświetlenia wnętrza , jak się okazało był to schowek, wyjąłem żarówke pobór prądu spadł o połowę i teraz jest ok

                          Komentarz


                          • #14
                            W moim przypadku zarowka swiecila od momentu otwarcia samochodu (caly czas), do momentu zamkniecia samochodu (wtedy gasla). Ale na szczescie juz po problemie
                            Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Piotro85
                              teraz to kawa na ławę .... dzięki serdeczne :]

                              [ Dodano: Pon 23 Lut, 15 22:37 ]
                              w końcu w weekend znalazłem chwilę i wyjąłem tą lampkę... no i nie było docisku.... dlatego cały czas świeciła... zrobiłem mały dystans (podkładkę ), i wszystko gra. Tak więc dziękuję wszystkim za pomoc

                              Pozdrawiam
                              Powód braku docisku jest jeden - coś nie tak z zamkiem schowka. Moim zdaniem nie dociska ci jedna z łap zamka i dlatego konieczny był ten dystans. Przy prawidłowo działającym schowku nie ma prawa nie dociskać.

                              Komentarz


                              • #16
                                pewnie masz rację, no ale problem już rozwiązany a bardziej zagłębiać w ten problem się mi nie chce

                                Pozdrawiam
                                Były 104 kuce ~~ jest 131 kucyków

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X